LKS FENIKS PESTA  powstał w 2000 roku. Siedzibą klubu i miejscem treningów jest Hala Zespołu Szkół Budowlano- Technicznych ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii ul. Gdyńska 8. Swoje sukcesy i coraz większą liczbą zawodników na kolejnych zajęciach Klub zawdzięcza przede wszystkim kadrze trenerskiej, której filarami są:

Mariusz Kucharczyk – były zawodnik i szkoleniowiec LKS Platan Borkowice, trener II klasy, nauczyciel wychowania fizycznego, dwukrotny (w latach 2011 i 2012) zwycięzca Plebiscytu na Gwiazdy Stargardzkiego Sportu.

Roksana Dobrodziej – była zawodniczka LKS Feniks, dwukrotna medalistka Mistrzostw Polski (lata 2007 – 2009), nauczyciel wychowania fizycznego, Krzysztof Mądrowski - były zawodnik Klubu, Magdalena WyrwiczKatarzyna Mądrowska, Weronika Kiszka.

LKS Feniks Pesta prowadzi szkolenie dla przedszkolaków oraz uczniów szkół z terenu powiatu stargardzkiego:

1.Grupa dzieci w wieku 4-5 lat:

   zajęcia w formie gier i zabaw na macie zapaśniczej rozwijającej wszechstronnie organizm młodego człowieka.

2.Grupa dzieci w wieku 5-9 lat:

   zajęcia w formie zabawowej z elementami gier i zabaw, ćwiczeń gimnastycznych i elementów mini zapasów.

3.Grupa młodzików w wieku 10-14 lat:

   zajęcia z elementami gimnastyki, gier i zabaw, akrobatyki o rozszerzonym nacisku na naukę techniki zapaśniczej.

4.Grupa w wieku 14 lat i starsi:

   zajęcia gimnastyczne, gry, akrobatyka, typowo specjalistyczne szkolenia zapaśnicze.

5. Grupa gimnastyki i akrobatyki (od roku 2019) poziom podstawowy 5-8 lat oraz poziom zaawansowany 9 lat i starsi

Ciężka praca na treningach znajduje odzwierciedlenie w osiągnięciach członków Klubu na zawodach sportowych: Mistrzostw Świata, Europy, turniejach międzynarodowych i ogólnopolskich, a także na zawodach wojewódzkich i regionalnych. Przez 22 lat swojej działalności FENIKS PESTA wypracował wysoką pozycję w rankingach krajowych, potwierdzeniem jest 68 medali Mistrzostw Polski wywalczonych przez zawodników naszego Klubu oraz uznanie i nagrody przyznane Klubowi przez Ministra Sportu, Urząd Marszałkowski czy Prezydenta Miasta Stargard.

Oczywiście największą chlubą Klubu jest Katarzyna Mądrowska, ale równie wielką dumę i radość sprawiają nam medale, dyplomy i zwykłe rumieńce na twarzach wszystkich naszych zawodników.

FENIKS PESTA to nie tylko treningi, ale to również szkolenia w formie obozów i zgrupowań zapaśniczych podczas wakacji i ferii zimowych, zarówno dla członków Klubu jak i wszystkich naszych sympatyków spoza niego.

 

Używamy plików cookies, aby ulepszyć naszą stronę internetową i twoje wrażenia z korzystania z niej. Pliki cookie wykorzystywane do podstawowej obsługi witryny zostały już ustawione. Akceptuje treść polityki prywatności i wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookie, których używamy i jak je usunąć, zobacz naszą Politykę prywatności.

Akceptuję pliki cookies, od tej strony i wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych