Złotko i sreberko FENIKS PESTA STARGARD w Utrechcie Holandia w
49 th Easter Tournament w zapasach.
Dwie stargardzkie zawodniczki wystartowały w Wielkanocnym Międzynarodowym Turnieju Zapaśniczym. Zawody odbyły się na 7 matach, startowało około 900 zawodników z Europy i USA. Nikola Piechocka wystartowała w kat 39 kg, stoczyła cztery pojedynki, wszystkie zakończone zwycięstwem i zdobyła złoty medal. Natomiast w wadze 62 kg startowała Paulina Kucharczyk, która stoczyła 4 pojedynki, wygrała trzy i przegrała nieznacznie w finale na punkty po kontrowersyjnych decyzjach sędziów i zdobyła srebrny medal. Był to najbardziej udany i prestiżowy turniej w grupie młodziczek do tej pory. Cieszy mnie wspaniała postawa dziewczyn. Miło było patrzeć na pojedynki prowadzone na bardzo wysokim poziomie sportowym, poukładane taktycznie i walki do ostatnich sekund. Uważam, że rosną nam powoli fajne zawodniczki klasy światowej. Poza częścią sportową - walki trwały 20-21 kwietnia, mieliśmy jeden dzień na zwiedzanie Amsterdamu i okolic Utrechtu. Dziękujemy za pomoc przy organizacji wyjazdu dla wspaniałych driverów oraz dla sponsorów naszego Klubu - Gminy Miasto Stargard, Prezydenta Rafała Zając oraz firmy PESTA 2 Mirosław Rybkowski.